Riu Palace Oceana Hammamet

Hotel Riu Palace w Hammamet

Hotel Riu Palace Oceana Hammamet położony jest ok. 5 km od Hammametu – Jinene w północnej części Tunezji. Wygoda, luksus i wysoka jakość świadczonych usług sprawia, iż obiekt odwiedzany jest przez wielu wymagających i ceniących sobie komfort turystów. Piaszczysta hotelowa plaża, liczne atrakcje dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz cztery restauracje à la carte to niewątpliwe atuty obiektu.

Hotel Riu Palace Oceana Hammamet – atrakcje dla turystów

Pięciogwiazdkowy Riu Palace Oceana Hammamet został wybudowany w 1996 r., jednak w 2011 r. przeszedł renowację. Posiada 208 przestronnych i ekskluzywnych pokoi, mieszczących się w jednym budynku.

Znajdująca się w hotelu restauracja główna Oceana oferuje dania kuchni międzynarodowej oraz potrawy wegetariańskie w formie bufetu. Organizowane są tutaj również specjalne pokazy show cooking, a dwa razy w tygodniu pojawiają się bufety tematyczne. Istnieje także możliwość skorzystania z czterech restauracji à la carte: Le Jardin – kuchni włoskiej; Duette – kuchni międzynarodowej, która otwarta jest od czerwca do października na wolnym powietrzu; restauracji Pacha – oferującej dania kuchni orientalnej oraz restauracji przy basenie, działającej jedynie w sezonie letnim. Hotel słynie z faktu, iż podczas kolacji turystów obowiązuje strój formalny. Panowie zobligowani są do ubrania długich spodni. W obiekcie znajduje się też klimatyczna kawiarnia urządzona w stylu arabskim. Warto również zwrócić uwagę, iż obiekt przyjmuje jedynie gości powyżej 16 roku życia.

Specjalnie dla miłośników sportu na terenie hotelu funkcjonuje siłownia. Osoby aktywne mogą także popływać w krytym basenie ze słodką wodą, który podgrzewany jest w trakcie zimy. Obiekt posiada też cztery korty tenisowe z oświetleniem. Turyści preferujący bierny wypoczynek mogą zaś skorzystać z: sauny, centrum wellness, masaży, salonu urody, a także balneoterapii. Osoby wykupujące opcję all-inclusive zobligowane są do noszenia specjalnych opasek.

Zdjęcia i opinie o hotelu – https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d316514-Reviews-Hotel_TUI_SENSIMAR_OCEANA_Resort_Spa-Hammamet_Nabeul_Governorate.html